دیدنی های استانبول

يکشنبه 16 ارديبهشت 1397
14:54
مری


مسجد عرب استانبول

مسجد عرب در خابان کالیون در گالاتا واقع شده است و بزرگترین مسجد در این منطقه به حساب می آید. بر اساس افسانه ها قرن ها قبل از ورود ترک ها به ترکیه این مسجد را زمانیکه اعراب استانبول را محاتور استانبول بهار 97صره کرده بودند ساختند. با این حال شواهد تاریخی نشان می دهد یک کلیسا که در همین مکان بوده که در سال 1475 توسط سلطان مِحمِت فاتیح به مسجد تبدیل شده است و نام آن را مسجد گالاتا نهادند زمانيكه اعراب مهاجر درتور استانبول تابستان 97 سال 1492 از اسپانيا به اين كشور رسيدند در اطراف اين مسجد منزل كردند. در آن زمان بود كه نامش به مسجدتور استانبول اردیبهشت 97 اعراب تغيير يافت. از آن زمان بارها اين ساختمان بازسازي شده و يا تغيير ساختاري يافته است. سنگ هاي قبر گوناگوني كه مملو از نوشته هاي مختلفي است و نشانه هايي كه در طي بازسازي سال 1913 در اين محل يافت شده است به موزه باستانشناسي انتقال يافتند. زمين اين مسجد مستطيل شكل است و معماري داخلي و خارجي آن به سبك گوتيك مي باشد. برج ناقوس كليسا به گلدستهتور استانبول فروردین 97 تغيير يافته و تشابه زيادي به گلدسته هاي مسلمانان اسپانيايي دارد.تور استانبول خرداد 97این مکان از دیدنی های جذاب تور استانبول است.

مسجد عرب استانبول


ساحل ریوا استانبول

ساحل ریوا یکی از سواحل پر رفت و آمد در ۴۰ کیلومتری تور استانبول بهار 97استانبول و بتور استانبول خرداد 97ه فانوس دریایی اندولس وسیله ( یک دهکده گردشگری )، بسیار نزدیک بوده و در واقع جزئی از سواحل دریای سیاه است . ساحل ریوا استانبول بخاطر سواحل شنی وسیع آن ، رودخانه های جاری و جنگلهای زیبایش شهرت دارد . این ساحل قبلا مستعمره یونانیان بوده است و امروزه یکی از مناطق توریستی استانبول است که آرامش آن ، روح را نوازش می دهد . در ساحل ریواتور استانبول تابستان 97 استانبول ، چند رستوران تور استانبول اردیبهشت 97کوچک وجود دارد که می توانید ناهار را در آنجا میل نمایید و یک پیک نیک خاطره انگیز در داشته باشید . شما می توانید در سفر به تور استانبول در قسمت امن ساحل بهتور استانبول فروردین 97 شنا و سایر ورزشهای آبی بپردازید و یا از بقایای قلعه ریوا عکس های زیبا بگیرید.اگر چه این ساحل بسیار محبوب و آرام است اما شناگران باید مراقب موجهای ناگهانی نیز باشند.

ساحل ریوا استانبول


مسجد جامع آتیک علی پاشا استانبول

مسجد جامع آتیک علی پاشا که یکی از ساختمان های قدیمیتور استانبول بهار 97 استانبول است در خیابان یِنتور استانبول خرداد 97یچِریلِر در چِمبِرلیتاش قرار دارد. این مسجد در سال 1496 توسط وزیر اعظم هادیم آتیک علی پاشا راه اندازی شد. امروزه فقط مسجد، حوزه علمیه و مقبره این مسجد جامع که نیز شامل یک آشپزخانهتور استانبول تابستان 97 عمومی، کاروانسرا و خانه درویش بود، باقی مانده است. در طول قرن ها این مسجد نام های متعددی از قبیل صِدِفچیلَر، علی پاشای قدیمی، چِمبِرلیتاش، وِزیربانه و ساندیک جیلاشتور استانبول اردیبهشت 97 داشته است.نقشه این ساختمان به شکل تی (T) برعکس می باشد و قطر گنبد آن 12.5 متر و ارتفاعش 24 متر است. همچنین این ساختمان 16 پنجره دارد. گنبد تور استانبول فروردین 97بر روی چهار ستون زیبای پا شکل قرار گرفته و با چهار گنبد کوچکتر احاطه شده اند. محراب و منبر این مسجد از سنگ مرمر حکاکی شده می باشد و محوطه اجتماع آن از پنج گنبد و یک گلدسته بالکن دار در سمت راست آن تشکیل شده است. در حیاط چند سنگ قبر مرمری وجود دارد که مربوط به قرن هفدهم می باشد. همچنین یک مقبره که از نظر تاریخی اطلاعاتی در باره آن در دست نمی باشد وجود دارد. حوزه علمیه رو به روی مسجد قرار گرفته است.این مکان یکی از دیدنی های تور استانبول می باشد.
مسجد جامع آتیک علی پاشا استانبول

پارک بیک استانبول

بیک از جاذبه های ساحلی و دیدنی ترکیه است.تور استانبول فروردین 97 این منطقه دتور استانبول بهار 97رگذشته محل سکونت اشراف خاندان عثمانی بوده است. امروزه این منطقه به خاطر کافه‌ها، مغازه‌ها و رستوران‌های شیک و لوکس متعدد، شهرت دارد. البته امروزه کمی از جلوه و شکوه آنها کم شده، ولی هنوز هم ساختمان‌های زیبایی نظیر سفارتخانه مصر که ساختمانی سفید با معماری تماشایی است، در این خیابان جلوه گری می‌کند. شما همچنین می‌توانید با سفر به تور استانبول در نوار ساحلی اینتور استانبول اردیبهشت 97 منطقه قدم بزنید و تور استانبول خرداد 97از تماشای غروب لذت ببرید ( احتمال دیدن هنرپیشه‌های ترکتور استانبول تابستان 97 در این منطقه بسیار زیاد است).

پارک بیک استانبول


عمارت ایحلامور استانبول

یکی دیگر از دیدنی های تور استانبول عمارت ایحلامور است ، اتور استانبول بهار 97ین عمارت در قرن ۱۹ میلادی بنا نهاده شد. نام این عمارت از درختان زیرفون نمدار که درتور استانبول تابستان 97 باغهای آن وجود دارد گرفته شده است. اگر چه این عمارت به هنگام ساخت در خارج از شهر استانبول جای می گرفت اما امروزه با توسعه شهر در مرکز استانبول ترکیه قرار گرفته است. در حالیکه عمارتتور استانبول فروردین 97 مراسین همواره جهت مراسم رسمی و امور تشریفات استفاده می گردیده در گذشته ازتور استانبول اردیبهشت 97 عمارت مایت بعنوان پناهگاهی امن برای اطرافیانتور استانبول خرداد 97 و محرمان سلاطین استفاده می شده است.

عمارت ایحلامور استانبول


[ بازدید : 0 ] [ امتیاز : 5 ] [ امتیاز شما : ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به به وبلاگ گردشگری خوش آمدید است. | قدرت گرفته از Blogroz.ir| طراح قالب Blogroz.ir
× بستن تبلیغات